Ultra realistický dizajnový oheň na princípe hologramu

Pridané: 04.12.2020 |

Ultra realistický dizajnový oheň na princípe hologramu

Holandský výrobca krbových vložiek na plyn a drevo, firma KALFIRE, priniesla začiatkom roka 2020 na trh úplne nový a jedinečný typ krbovej vložky nazvanej E-one. Tieto krbové vložky sú technologickým majstrovským dielom. Využívajú princíp hologramu pre premietanie pôsobivej hry plameňov v ohnisku. Krbové vložky Kalfire E-one sú plne pripojené na elektrickú energiu. Vďaka patentovanej technológii sa plamene odrážajú na guľatinách dreva. Guľatina je verne a realisticky vyrobená ručnou prácou z keramiky. Oheň, ktorý horí v ohnisku vložky pôsobí ultra realistickým dojmom. Kalfire E-one znamená slobodu. Je doslova nezávislý, nepotrebuje pre svoje fungovanie komín ani plynové prípojky, takže neexistujú žiadne environmentálne obmedzenia pri jeho používaní. Otvára sa tak svet veľkých možností. Krb je možné bez problémov umiestniť komfortne kdekoľvek a v akomkoľvek type budovy, bez obmedzení. Je ideálny pre interiéry bytov, hotelov, recepcií, showroomov, predajní, výstav - všade tam, kde je silná požiadavka mať atmosféru horiaceho ohňa, no bez obáv z popálenia, zaobstarávania dreva, odvodu spalín, plynových prípojok... Stačí mať len elektrickú zásuvku. Navyše, ak je elektrická energia "zelená", tak je celá prevádzka krbu šetrná k prírode, bez enviromentálnych záťaží. Výrobca KALFIRE si dáva záležať už pri samotnej výrobe na udržateľnosť.

Úlohou krbu je vytvoriť atmosféru. Chceme sa pozerať do krásne horiacich plameňov, chceme počuť pukajúce horiace drevo a cítiť teplo. To všetko na nás pôsobí upokojujúco a relaxačne. Toto všetko technológia krbových vložiek E-one poskytuje. Plamene v krbe sú vytvorené špeciálnym spôsobom premietania obrazu. Do ohniska Kalfire E-one je možné vybrať si z dvoch typov technológií: Single HD Flame Technology alebo Dual HD Flame Technology (projekcia jedného radu alebo dvoch radov plameňov). Ešte pre lepší dizajn vložky je na výber rovné jednoliate dno alebo dizajnové dno ohniska s modernými jemnými drážkami. Navyše, plamene je možné nastaviť podľa vášho vkusu pomocou diaľkového ovládača, pre ten najkrajší zážitok z horiaceho ohňa.

Ultra realistický oheň

  • Atmosféra tepla (technológia ohrevu): Špeciálne vyvinuté ohrievacie teleso, umiestnené na krbovej vložke zaistí príjemné teplo, ktoré prispieva k realistickému pocitu z horiaceho ohňa. Voliteľne dodávané pre Kalfire E-one 100F.
  • Farebný tón plameňov na želanie: Vytvorte si vlastný obraz plápolajúcich plameňov. Vyberte si z troch rôznych farieb plameňov ohňa a podľa potreby upravte ich intenzitu.
  • Nastaviteľná výška plameňov: Výška plameňov je nastaviteľná od úrovne 1 do 5. Úroveň 6 je režim náhodného prehrávania. Stlačením tlačidla 6 je oheň tvorený dynamicky sa meniacou hrou plameňov.
  • Náladové osvetlenie: Náladové osvetlenie premieta na guľatinu svetelno-tieňové efekty. Zvyšuje zážitok z horiaceho ohňa. Intenzitu je možné nastaviť od úrovne 1 do 5. Úroveň 6 je režim náhodného prehrávania, ktoré vedie k efektu dynamického blikania.
  • Žiariaca pahreba s Hybrid LED E: Intenzitu žiarenia pahreby je možné nastaviť v 5 úrovniach. Úroveň 6 je režim náhodného prehrávania, ktorý nepretržite mení intenzitu žiarenia pahreby.
  • Kalfire zvuk: Vyberte zvuk praskajúceho borovicového dreva alebo jemný zvuk praskotajúceho bukového dreva. Hlasitosť je možné nastaviť od úrovne 1 do 5.
  • Antireflexná funkcia: V pohotovostnom režime môže byť vnútro krbovej vložky atraktívne osvetlené. Na keramické guľatiny dreva máte pekný výhľad, aj keď v kozube nehorí.


Kalfire E-one 100F

Momentálne je v ponuke jeden typ tejto prelomovej krbovej vložky. Kalfire E-one 100F je krbová vložka zo série Kalfire E-one, ktorá je určená pre originálnu realizáciu obstavby krbu. Je možné ju obstavť ľubovoľným spúôsobom, presne tak, aby celkový dizajn krbu zaúadol do celkového charakteru interiéru. Je ideálna pre stavbu krbu do obývačky, reštaurácie, do hotelovej haly alebo výstavných priestorov... Vďaka veľkorysému preskleniu veľkému 100 cm x 37 cm poskytuje vždy optimálny výhľad na oheň.

Kalfire E-one 100F FR

Približne od februára 2021 bude v ponuke aj druhý typ krbovej vložky s ultrarealistickým ohňom.  Model Kalfire nazvaný Kalfire E-one 100F FR je v podstate už skoro samostatne stojaci krb. Horná časť vložky je oplechovaná oceľovým plášťom. Spodnú časť vložky bude potrebné realizovať individuálne, a preto môže byť spodný podstavec vyhotovený z najrôznejších materiálov. Vďaka tomu sa hodí do každého typu interiéru, od moderného cez klasický, vidiecky, až po industriálny.

Krby Kalfire E-one sú tie najbezpečnejšie

Výber krbu, ktorý sa zapája len do elektriky, je bezpečnou voľbou. Komín alebo plynová prípojka nie sú potrebné. Okrem toho Kalfire E-one nevydáva žiadne priame teplo, a preto je bezpečný pre ľudí a zvieratá, vrátane tých najmenších. Každý sa môže bezstarostne pohybovať a sústrediť okolo krbu a naplno si vychutnať bezpečný pocit zo žiariaceho ohňa.

Komfort používania

Kalfire E-one je pripravený na použitie v okamžiku. Stačí ho zapojiť do elektrickej zásuvky a oheň naštartovať jednoduchým stlačením tlačidla na diaľkovom ovládači. Ovládajte Kalfire E-one pomocou praktického diaľkového ovládača E-one, pomocou ktorého si môžete vytvoriť svoju vlastnú atmosféru, od zvuku praskajúceho dreva po rôznu výšku plameňa, intenzitu horiacej pahreby a náladové podsvieteniesvetlenie v ohnisku.

Krb s Kalfire E-one 100F s individuálne realizovanou obstavbou (realizovaná celá obstavba krbu podľa želania na mieru do každého interiéru):

Krb s Kalfire E-one 100F FR s voľne stojacou obstavbou (potrebná obstavba spodnej časti krbu, na obr. je komín nefunkčný doplnok s estetickou funkciou):

Katalóg Kalfire E-one TU >>>::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Radi by ste mali doma takýto krb? Napíšte nám:


Produktový katalóg (.pdf)