Chcete vedieť ako funguje akumulačná pec Salzburg C? Pozrite si video...

Pridané: 27.03.2018 |

Chcete vedieť ako funguje akumulačná pec Salzburg C? Pozrite si video...

TAM, KDE SA TRADÍCIA STRETÁVA S MODERNÝM ŽIVOTOM

Dnešné Nórsko je popisované ako vysoko vyspelá high-tech krajina. Napriek veľkému pokroku a moderným technológiám vytvára praskajúci oheň stále rovnako príjemnú atmosféru ako kedysi. Nóri boli vždy na ohni závislí. Táto tradícia sa dochovala dodnes a Nóri sú národom s najväčším počtom pecí na domácnosť. Od svojho vzniku v roku 1984 je výroba krbov firmy Nordpeis ovplyvňovaná a utváraná nórskou históriou a dávnymi tradíciami. Firma Nordpeis vyvinula počas skoro 30 ročnej tradície širokú škálu produktov, ktoré ponúkajú zaujímavé konštrukčné a dizajnové riešenia, ktoré uspokoja aj najnáročnejších zákazníkov.


PREČO NORDPEIS? SKUTOČNÉ REMESLO

ŠPECIÁLNE BETÓNOVÉ OPLÁŠTENIE Nordpeis je najväčším výrobcom a popredným dodávateľom obstavbových plášťov v Európe. Opláštenia sú vyrobené z ľahko inštalovateľných prvkov a sú špeciálne navrhnuté z vystuženého ľahkého betónu s vysokou odolnosťou voči teplu a teplotným výkyvom.MODERNÁ
NÓRSKA TECHNOLÓGIA SPAĽOVANIA Nórsko je technologicky veľmi vyspelá krajina a na efektívne spaľovanie je tu kladený veľký dôraz. Produkty Nordpeis sa vyznačujú energetickou úspornosťou, efektívnym využívaním paliva, sú šetrné k životnému prostrediu, majú vyššiu spaľovaciu teplotu, vyššiu účinnosť a vo všetkých ohniskách je použitá Thermotte™ výstelka.
VIAC ENERGIE S THERMOTTE™ Špeciálna výstelka spaľovacej komory ThermotteTM prispieva k optimálnemu využitiu paliva a čistejšiemu horeniu. Materiál výstelky zabraňuje jej zadymeniu a usadzovaniu sadzí. Je odolný vysokým teplotám spaľovania, až do 1280 °C a preto sa vyznačuje čistým horením. Má vysokú pevnosť a odolnosť proti nárazu.
AKUMULÁCIA TEPLA PowerStoneTM je jedinečný akumulačný materiál vyvinutý priamo firmou Nordpeis. Akumuluje tepelnú energiu vytvorenú spaľovaním dreva, aby ju potom rovnomerne a postupne dlhú dobu sálal do okolia. Vyznačuje sa jednoduchou montážou bez potreby lepidla (navrhnuté ako stavebnica) a enormnou akumuláciou tepla.
ĽAHKÁ INŠTALÁCIA Krby Nordpeis umožňujú jednoduchú a rýchlu montáž. Stavbu je väčšinou možné dokončiť za jediný deň.
VYBERANIE POPOLA Niektoré Nordpeis vložky majú integrované riešenie, popolník ako súčasť výstelky ohniska. Pri horení je popolník súčasťou ohniska a po vychladnutí je tak možné popol jednoducho vybrať.
DOBRÉ TEPLO Konvekčná technika zaisťuje, že teplo je rovnomerne distribuované po celej miestnosti. Konštrukcia poskytuje možnosť umiestniť krby v tesnej blízkosti steny.

Produktový katalóg (.pdf)