Prečo kachliarska omietka ORTNER Diamantputz

Späť

Sommerhuber - história výrobcu keramiky

Prečítajte si takmer rozprávkovú hostóriu kachliarskej firmy SOMMERHUBER

Máte otázku? Neváhajte kontaktovať odborné kachliarske firmy:

Prečo už omietanie nie je pre mňa náročné? A prečo je s omietkou spokojný nielen zákazník, ale predovšetkým som s omietkou spokojný JA SÁM?

So svojimi skúsenosťami s omietkou ORTNER Diamantputz sa s nami a s vami rád podelil kachliar Pavel Benko.Nakoľko moje pôvodné štúdium na budúce povolanie je strojárskeho zamerania a až neskoršie som ,,presedlal" k povolaniu kachliara, mal som vždy k stavbárčine iný rešpekt. S tým súvisí aj môj príspevok ku kachliarskym omietkam. Omietanie kachliarskymi omietkami bola vždy, ako sa hovorí ,,moja smrť". Určite mnohí kachliari vedia o čom hovorím. To je jedno od ktorej firmy bola vyrobená a dodaná. Rôzne zakrivenia, malé alebo veľké plochy, rôzne detaily náročné na omietanie, teplo a sucho na stavbe, krátka doba tuhnutia na ploche aj vo vedre, to všetko dohromady vyúsťovalo do stresu a náročnosti vytvorenia konečného kvalitného výsledku.

Prečo o tomto hovorím v minulom čase?

V nie dávnom čase som sa zúčastnil na produktovom školení vo firme ORTNER a tam nám medzi iným predviedli omietku Diamantputz. Predbežné  chýry o jej vlastnostiach boli presne také, ako som si predstavoval, že by sa mi hodili. Absolvovali sme školenie. Bol som nadšený. Hneď na najbližšiu stavbu som si ju objednal. Vyskúšal som priamo na diele a som maximálne spokojný. Pri teplote okolitého vzduchu 19°C, vlhkosti vzduchu 65%, vo vedre vydržala cca 3 hodiny v stave spracovateľnosti a na presušenom povrchu som si s ňou mohol robiť čo chcem cca 1,5 hodiny. Dlhšie som to neskúšal, lebo do tej doby som mal všetko dávno hotové :).

Myslím, že po tejto skúsenosti už nebudem v deň omietania od rána nervózny, aby mi práca dopadla tak, aby bol aspoň zákazník spokojný. Myslím si, že tak perfektne sa mi omietku ešte nepodarilo natiahnuť. Môžem povedať, že tentokrát je spokojný nielen zákazník, ale aj JA!

Veľa úspechov s DIAMANTPUTZOM
želá kachliar Pavel Benko, 08.06.2016

 


foto: školenie ORTNER

foto: Roman Gombala

foto: Roman GombalaOmietku ORTNER - Diamantputz nájdete v Produktovom katalógu INSPIRE 2015/2016 na strane 358:


Vážený kachliar, ak máte i Vy skúsenosti s niektorým z našich produktov a radi by ste sa s nimi podelili, napíšte nám, pošlite fotky a my ich veľmi radi uverejníme na našej stránke alebo v našich Inspire novinách.Publikované: 17.06.2016

informácie o webstránke  
Upozornenie
Spoločnosť J&R Inspire, s. r. o. môže na svojich webových stránkach používať súbory „cookie". Používaním tohto webu vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie našimi webovými stránkami. Ďalšie informácie o ochrane osobných údajov.

Prevádzkovateľom webstránky je spoločnosť J&R Inspire, s. r. o.

© 2018 J&R Inspire, s. r. o.
Všetky práva na uverejnený obsah webstránky vyhradené.