Odborné články

Späť

Sommerhuber - história výrobcu keramiky

Prečítajte si takmer rozprávkovú hostóriu kachliarskej firmy SOMMERHUBER

Máte otázku? Neváhajte kontaktovať odborné kachliarske firmy:

Odborné články

Odborné články sú intelektuálnym vlastníctvom spoločnosti J&R INSPIRE, s.r.o., a teda akékoľvek kopírovanie textov alebo ich obsahu ako aj ich šírenie je možné len so súhlasom autora, ktorý môžete získať na marketing@inspire.sk.

Prečo kachliarska omietka ORTNER Diamantputz

17.06.2016
Prečo už omietanie nie je pre mňa náročné? A prečo je s omietkou spokojný nielen zákazník, ale predovšetkým som s omietkou spokojný JA SÁM? So svojimi skúsenosťami s omietkou ORTNER Diamantputz sa s nami a s vami rád podelil kachliar Pavel Benko.
Pokračovanie  

Škrtiaca komínová klapka alebo praktické skúsenosti jedného kuriča

18.05.2016
Elektronická regulácia horenia je pre mnohých zákazníkov aj v dnešnej dobe niečo, čo považujú za zbytočné pretechnizovanie krbu, či pece. O škrtiacej komínovej klapke ani nehovorím. Nakoľko sám pracujem v tomto fachu, prešiel som práve vďak príchodu do Inspire zaujímavým prerodom. Kým na začiatku riešenia nášho budúceho bývania sme spotrebič na drevo ani nechceli, postupne  sme sa k tomuto riešeniu naklonili.
Pokračovanie  

Aká izolácia je tá správna? Vermikulit vs. vápenný silikát

05.02.2016
Ako sa robí strašiak nesprávnymi argumentmi J&R INSPIRE má v ponuke viaceré druhy izolácií od vermikulitov, cez vápenno-silikátové platne až po platne PORRATH od firmy RATH, ktoré sú ako jediné izolácie vypaľované podobne ako šamot. Vieme preto jednotlivé druhy izolácií objektívne porovnať.  Každý typ izolácií má svoje kladné, ale aj záporné stránky. Dôležité je poznať tieto stránky detailnejšie, aby si každý vedel vytvoriť objektívne stanovisko a nenechal sa ovplyvniť zavádzajúcou argumentáciou jedného výrobcu proti druhému.
Pokračovanie  

Quo Vadis kachliar a kachliarstvo?

18.01.2016
Quo Vadis kachliar a kachliarstvo? Premýšľali ste niekedy nad tým, prečo si ľudia kupujú krby a kachľové pece? Prečo si ich kúpia práve od Vás? Aký motív ich k tomu vedie? Je to vykurovanie a teplo v priestore? Je to energetická alternatíva k plynu či elektrine? Ide im o krásny pohľadový oheň či doplnok interiéru?
Pokračovanie  

Kachliarstvo žije aj v Kanade a reprezentuje ho dokonca žena

12.01.2016
Rozhovor s Jessicou Steinhäuser stonehouse pottery Prečítajte si čarovný príbeh kachliarky z Kanady, ktorá sa nevzdala svojho sna napriek prekážkam, ktoré jej pripravil samotný život.
Pokračovanie  

Hľadáte optimálne riešenie vykurovania vášho domu?

18.08.2015
Hľadáte optimálne riešenie vykurovania vášho domu? Možno ste pred rozhodnutím aký typ vykurovania je pre váš dom najvhodnejší. Rozhodnutie nie je jednoduché, pretože ponuka vykurovacích systémov na trhu je rozsiahla a nie je ľahké objektívne porovnať výhody a nevýhody.
Pokračovanie  

NÁVOD NA SPRÁVNE KÚRENIE A ÚDRŽBU krbu alebo pece

22.05.2015
Návod na správne kúrenie a údržbu krbu a pece, alebo ako predísť poškodeniam skla na dvierkach. Kachliar, ktorý vie správne zaškoliť zákazníka ako má kúriť a udržiavať krb alebo pec, pomáha hlavne sebe vyhnúť sa problémom a reklamáciám v budúcnosti. Pomôžte nám zaškoliť Vašich zákazníkov natoľko, aby mali dlhodobo dobrý pocit z výborne postaveného a s radosťou užívaného diela.
Pokračovanie  

Správne kúrenie drevom v krboch a kachľových peciach

26.09.2014
Myslíte si, že toto je správne kúrenie v krbe? Myslíte, že užívateľ krbu na obrázku hore kúri správne vo svojom krbe? On si to isto myslí a pri jazde autom cez zadymené dediny v údoliach severného Slovenska sa človek uistí, že o správnosti takéhoto kúrenia sú presvedčení viacerí.
Pokračovanie  

Krb alebo kachľová pec? Teplovzdušné alebo sálavé teplo? Časť 4

19.09.2014
Je vhodný krb alebo kachľová pec do novodobých domov? Časť 4. Krb alebo pec – 3 otázky pre správny výber krbu alebo pece. Čo je dôležitejšie, kvalita alebo cena? Chcete teplovzdušné teplo alebo sálavé teplo? Keď si zodpoviete prvé dve otázky, až potom hľadajte odpoveď či chcete krb, pec prípadne sporák.
Pokračovanie  

Krb alebo kachľová pec? Teplovzdušné alebo sálavé teplo? Časť 3

05.09.2014
Je vhodný krb alebo kachľová pec do novodobých domov? Časť 3 Krb alebo pec – 3 otázky pre správny výber krbu alebo pece Čo je dôležitejšie, kvalita alebo cena? Chcete teplovzdušné teplo alebo sálavé teplo? Keď si zodpoviete prvé dve otázky, až potom hľadajte odpoveď či chcete krb, pec prípadne sporák.
Pokračovanie  

Krb alebo kachľová pec? Riziká nízkych cien. Časť 2

27.08.2014
Krb alebo kachľová pec? Časť 2. Časť 2 - Čo všetko môže spôsobiť nízka cena a s tým spojená aj nízka kvalita. POZOR na podozrivo nízke ceny!!!
Pokračovanie  

Je vhodný krb alebo kachľová pec do novodobých domov? Časť 1

21.08.2014
Je vhodný krb alebo kachľová pec do novodobých domov? Časť 1 Krb alebo pec – 3 otázky pre správny výber krbu alebo pece Čo je dôležitejšie, kvalita alebo cena? Chcete teplovzdušné teplo alebo sálavé teplo? Keď si zodpoviete prvé dve otázky, až potom hľadajte odpoveď či chcete krb, pec prípadne sporák.
Pokračovanie  

Kozub alebo kachľová pec v nízkoenergetickom dome

22.10.2013
Celosvetový vývoj v oblasti spotreby energií a znižujúce sa zásoby ropy a zemného plynu sú hlavnými príčinami nárastu cien jednotlivých komodít na výrobu tepelnej energie a tým samozrejme aj trvalo sa zvyšujúce ceny tepelnej energie. Odpoveď poslednej doby na tento vývoj je práve hľadanie variant stavieb, ktorých energetická náročnosť je pokiaľ možno najnižšia, ale samozrejme aj hľadanie alternatívnych zdrojov, ktorých prevádzka nie je závislé na spaľovaní fosílnych palív alebo elektrickej energie. Problematike nízkoenergetických domov sa venujeme na  nasledujúcich riadkoch, kde by sme radi vrhli jasnejšie svetlo na alternatívne zdroje kozuby alebo kachľové pece, ktoré sú vhodné na použitie v nízkoenergetických domoch.
Pokračovanie  

Súčasné trendy krbov a kachľových pecí

06.06.2012
Krb alebo kachľová pec sa stávajú takmer automatickou súčasťou domovov. Oheň je inšpirujúci a upokojujúci a mať ho v strede domu v obývačke už nie je len snom, ale reálnym cieľom stavebníkov. Prísť domov po práci, zakúriť do krbu alebo kachľovej pece je moment, na ktorý sa majiteľ tekéhoto diela bude tešiť celý deň.
Pokračovanie  

Krb či pec - správne riešenie pre nízkoenergetické a pasívne domy

16.06.2012
Kým v dome s bežnými parametrami závisí výber krbu, či pece skôr od vkusu a možností peňaženky, v nízkoenergetických a pasívnych stavbách treba brať do úvahy viacero iných faktorov. Avšak aj v domoch s vysokou tepelnou a vzduchovou izoláciou môže horieť živý oheň bez zbytočného prekurovania, či straty čerstvého vzduchu. Stačí len pozorne vyberať.
Pokračovanie  

Krb či kachľová pec v nízkoenergetickom dome

16.06.2012
Krb alebo kachľová pec v nízkoenergetickom dome. Celosvetový vývoj v oblasti spotreby energií a znižujúce sa zásoby ropy a zemného plynu sú hlavnými príčinami nárastu cien jednotlivých komodít na výrobu tepelnej energie a tým samozrejme aj trvalo sa zvyšujúce ceny tepelnej energie.
Pokračovanie  

Sálavé teplo kachľovej pece a jeho účinky na zdravie človeka

28.05.2012
Moderná kachľová pec prináša vysokú účinnosť spaľovania. Kachľová pec je známa hlavne tým, že ako vykurovací systém vytvára jedinečnú príjemnú obytnú klímu. Čím je to spôsobené? Práve touto otázkou sa už dlhoročne zaoberá medzinárodný zväz kachliarov VEUKO v spolupráci s Kachliarskym výskumným a vývojovým ústavom vo Viedni.. Cech kachliarov Slovenska je členom tohto medzinárodného zväzu a aktívne sa podieľa na jeho činnostiach. 
Pokračovanie  

Systémové krby BSK od nemeckej firmy BRUNNER

28.05.2012
Produkt 100% vyrobený v Nemecku je zárukou kvality a nadčasovosti. Práve v Nemecku sú vyrábané produkty s pomocou najmodernejších strojov a výrobných zariadení svetovo uznávanej kvality. Skutočné tajomstvo úspechu sa ukrýva v zamestnancoch firmy BRUNNER a v ich jedinečnom postoji k práci a plneniu úloh ako aj v ich hrdosti k vlastným produktom a podnikaniu. V rodinne založenom firemnom prostredí sú kvalita a inovácia hodnoty, ktoré zastávajú všetci pracovníci firmy BRUNNER. Kvalita a inovácia stoja nad jednoduchými konštrukčnými riešeniami za nízku cenu. Všetko je to vybudované na základe dobrej pracovnej klímy a na základe poznania, že zákazníkmi je ocenený len citeľný rozdiel, teda hodnota navyše. BRUNNER krbové vložky patria k najlepším konštrukciám, ktoré kachliarske remeslo dokáže ponúknuť. Poskytujú dlhoročné potešenie z „dokonalého ohňa“.
Pokračovanie  

Hypokaustové stavby kachľových pecí a krbov

08.06.2012
Optimálnym riešením vykurovania novodobých stavieb nízkoenergetických budov sú hypokaustové kachľové pece a hypokaustové akumulačné krby. Vykurovací systém pomocou hypokaustu má korene už v starovekom Ríme a má teda viac ako 2000 rokov (slovo hypokaust pochádza z gréckeho slova hypokauston a znamená to veľkoplošné „vykurovanie zdola“ cez dutinovú konštrukciu podlahy). V tých časoch boli v kúpeľoch spaliny odvádzané z ohniska cez dutiny v podlahác, cez hypokausty, smerom ku komínu ležiacemu naproti.
Pokračovanie  

Videá


Pokračovanie  

informácie o webstránke  
Upozornenie
Spoločnosť J&R Inspire, s. r. o. môže na svojich webových stránkach používať súbory „cookie". Používaním tohto webu vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie našimi webovými stránkami. Ďalšie informácie o ochrane osobných údajov.

Prevádzkovateľom webstránky je spoločnosť J&R Inspire, s. r. o.

© 2018 J&R Inspire, s. r. o.
Všetky práva na uverejnený obsah webstránky vyhradené.