Novinky

Späť

Sommerhuber - história výrobcu keramiky

Prečítajte si takmer rozprávkovú hostóriu kachliarskej firmy SOMMERHUBER

Máte otázku? Neváhajte kontaktovať odborné kachliarske firmy:

RATH Easysplit Nové šamotové platne na obstavbu akumulačných krbov a pecí

14.02.2018
Platne sú presné a je možné ich veľmi dobre lámať na lámačke EASYSPLIT sú šamotové platne určené pre vonkajšie plášte akumulačných krbov a pecí. Receptúra platní zabezpečuje dlhú životnosť materiálu, vysokú tepelnú akumuláciu a optimálne odovzdávanie tepla zdravým sálavým teplom. Sú mäkšie a veľmi presné a je ich možné lámať na lámačke.
Pokračovanie  

Komín a jeho pravidelná údržba

12.02.2018
Komín a jeho pravidelná údržba Komín je motorom pre krb alebo pec. Preto je veľmi dôležité sa o neho dobre starať. Viete, aké problémy môžu vzniknúť, keď nie je vykonávaná pravidelná údržba? A kto určuje aká má byť údržba? Bezpečnostné pravidlá a lehoty čistenia stanovuje užívateľom krbov a pecí vyhláška 401 z roku 2007 „O technických podmienkach a požiadavkách na protipožiarnu bezpečnosť pri inštalácii a prevádzkovaní palivového spotrebiča a pri výstavbe a používaní komína a dymovodu a o lehotách ich čistenia a vykonávaní kontrol.“ Je povinnosťou práve užívateľov dávať si pravidelne čistiť komín a dymovod raz za 4 mesiace. 
Pokračovanie  

Dizajnové kachľové pece Kaufmann

22.01.2018
Staviate alebo chystáte sa stavať rodinný dom s nízkou potrebou tepla, nazvaný tiež pasívny dom? Nie je pre vás a váš interiér teplovzdušný krb s vysokými nárazovými teplotami a vírením prachu tou správnou voľbou? Je však vašim želaním relaxovať pri krásnom ohni a naviac vyhriať sa pri príjemnom teple z pece. Kompaktné kachľové pece obstavané keramikou vám tieto želania môžu splniť...
Pokračovanie  

Naši kachliari, 2. časť - KOZUBY - JUKO spol. s r.o., Juraj Kováč

23.01.2018
Ani pri práci nezabúdam na svoje záľuby Písal sa rok 1997, keď som prvýkrát počul o spoločnosti J&R Inspire. V tej dobe som sa už 5 rokov živil krásnym kachliarskym remeslom , aj keď iba popri hlavnom zamestnaní. Realizoval som pece a sporáky z nekalibrovaných kachlíc, ktoré som  doma osekával a brúsil. Až u zákazníka z nich potom vznikla kachľová pec, či sporák. Postavil som aj prvé teplovzdušné kozuby. Hlavným stavebným materiálom v tomto prípade boli pórobetónové tvárnice, často polepené hliníkovou fóliou kvôli odrazu tepla, alebo sadrokartónové korpusy kozubov, zvnútra odizolované minerálnou vlnou. Dnes som celkom rád, že túto dobu som prežil bez ujmy v podobe problémov spôsobených požiarom, aj keď takýchto stavieb bolo iba zopár. Neskôr som ich vďaka dostupnosti bezpečných materiálov zrekonštruoval.
Pokračovanie  

Krb pre dobrú náladu a za každého počasia - plynové krby Kalfire

07.11.2017
Hra plameňov otvoreného krbu, to je určite predstava perfektného využitia mrazivého zimného dňa. Krb, ktorý kedysi slúžil ako hlavný zdroj tepla, slúži dnes hlavne na to, aby vytvoril útulný a teplý priestor vo vašom obydlí. Všetky uzatvorené plynové krby od Kalfire, poskytujú silný dojem zo skutočných plameňov. Nič nie je tak upokojujúce, ako teplo z plápolajúceho ohňa vo vašom krbe a atmosféra, ktorá vám umožní snívať. Miestnosť, kde sa krb nachádza sa stáva útulnejšou, a to dokonca aj v letných mesiacoch. Veľkosť a štýl zariadenia miestnosti nehrá pritom vôbec žiadnu úlohu. Kalfire ponúka pôsobivé uzatvorené ohniská, ktoré sa hodia do každého interiéru. Svoje krbové plynové vložky vyrába s vášňou a s dôrazom na čo najväčšiu dokonalosť. Dôležitá je kvalita a estetika. S plynovým krbom už nie je potrebné riešiť uskladnenie dreva a jeho prenášanie, zháňanie. Stačí stlačiť gombík a oheň vám v okamžiku rozžiari celú miestnosť. Silu plameňa si pritom môžete nastaviť tak, ako si práve želáte. Navyše pôžitok zo skutočného ohňa umocňuje nádherná hra tancujúcich iskier.
Pokračovanie  

Hoxter je akumulácia

05.10.2017
Akumulácia, pojem, ktorý počujeme zo všetkých strán. Jeden zo smerov, ktorým sa uberá a bude uberať budúcnosť kachliarskeho remesla. V každej zemi, pri školeniach alebo debatách, sa od kachliarov dozvedáme, že ten, čo stavia akumulačné diela, má oproti konkurencii veľkú výhodu. Dokáže zákazníkovi ponúknuť zaujímavé dielo s veľkou pridanou hodnotou – akumulačnú stavbu, dodávajúcu zdravé sálavé teplo v potrebnom množstve.
Pokračovanie  

Spoznajte bližšie náš rodný región Podpoľanie a naše krásne Slovensko

20.09.2017
Slovensko je nádherná krajina, ktorá ponúka mnoho dobre známych, ale i skrytých krás. Vďaka projektu vydavateľstva CBS uzreli svetlo sveta nádherné knihy s jedinečnými fotografiami, kde sú takéto zákutia a panorámy zdokumentované. A tak sa môžeme potešiť fotografiami krásnej prírody a rôznymi pohľadmi na Slovensko my, a v budúcnosti aj ďalšie generácie. Pozrite si knihy, ktoré vás určite očaria a pokochajte sa fotografiami o našom rodnom Slovensku a fotografiami fotenými z neba s panorámami regiónu Podpoľanie, ktorého súčasťou je i naša firma...
Pokračovanie  

Novinky v sortimente Hoxter

19.09.2017
Spoločnosť Hoxter získala právom povesť firmy, ktorá dokáže flexibilne reagovať na pripomienky a požiadavky svojich partnerov a kachliarov. A popri tom prináša každoročne niekoľko noviniek. Aj pre tohtoročnú sezónu predstavuje niekoľko nových produktov, s ktorými by sme vás radi teraz zoznámili.
Pokračovanie  

GLOBAL - kozubové vložky s nemeckou precíznosťou pre každého

18.08.2017
Máte radi nemeckú kvalitu? Krásny ničím nerušený pohľad na oheň? Radi oddychujete pri praskajúcom horiacom dreve? Všetky tieto sny si splníte s novými krbovými vložkami GLOBAL. Sme prví, kto Vám ponúka tento rad krbových vložiek. Séria krbových vložiek GLOBAL je určená pre tých, ktorí nechcú popustiť z kvality, ale za cenu, ktorá poteší každý rodinný rozpočet. Takto sa sen o krbe stane skutočnosťou. Navyše vám váš kachliarsky majster môže miesto teplovzdušného krbu vyčarovať akumulačný alebo hoc i teplovodný krb vďaka voliteľnému príslušenstvu, ktoré je možné na tieto krbové vložky inštalovať.
Pokračovanie  

Ako správne zakúriť a kúriť v peci a krbe

07.08.2017
Od nepamäti ľudia vykurovali svoje domy drevom. Drevo bolo najbežnejšie a najlacnejšie palivo, najmä pre domácnosti na vidieku. A hoci mnohé z nich nahradili na prelome storočí staré pece a kotly na drevo za pohodlnejšie a dotované plynové alebo elektrické vykurovacie systémy, v posledných rokoch sa znovu vracajú k drevu.
Pokračovanie  

Dvaja študenti založili kachliarsku firmu

06.07.2017
Niekedy je až neuveriteľné, ako sa môžu spojiť cesty dvoch ľudí. Platí to pre manželstvo, ale aj pre priateľstvo, či partnerstvo vo firme.
Pokračovanie  

Najkrajšie krby a pece našich kachliarov boli odmenené

29.06.2017
Koncom apríla 2017 skončila súťaž, vďaka ktorej ste mohli vidieť a ohodnotiť 60 jedinečných a krásnych stavieb krbov a pecí z celého Slovenska.
Pokračovanie  

Chcete vedieť ako funguje akumulačná pec Salzburg C? Pozrite si video...

03.07.2017
Pozrite si video akumulačnej pece Salzburg C od nórskej firmy Nordpeis s rohovým presklením
Pokračovanie  

Myslite na budúcnosť a buďte k prírode šetrní - myslite ekologicky

26.05.2017
Malé tipy s veľkým prínosom – ekologické tipy pre každodenný život Každý z nás môže prispieť svojim dielom pre životné prostredie a ochranu našej krásnej planéty. Tu je pár malých tipov, ktoré majú ale veľký vplyv, a ktoré viete využiť každý deň:
Pokračovanie  

Losovanie hlasujúcich - Súťaž o najkrajší krb, pec

15.05.2017
15. mája 2017 o 10:30 hod. sa uskutočnilo živé losovanie výhercov spomedzi hlasujúcich, ktorí poslali svoje hlasy a hlasovali v súťaži o Najkrajší krb, pec.
Pokračovanie  

Spoznajte našich kachliarov, 1. časť - DECORI STUDIO s.r.o., Zoltán Galáž

24.03.2017
V prvej časti rubriky Spoznajte našich kachliarov, vám prinášame rozhovor s kachliarom Zoltánom Galážom a jeho partnerkou Aničkou Ocelákovou z firmy DECORI Studio, s.r.o. O jeho ceste ku kachliarstvu a vykurovaniu teplovodnou kachľovou pecou, ktoré zrealizoval u seba doma.
Pokračovanie  

Kachľová pec a jej liečivé účinky na človeka

03.03.2017
Teplo z kachľovej pece môže zmierniť bolesti Vedecká štúdia AKH a VFH preukázala pozitívny vplyv tepla z kachľovej pece pri liečbe reumatických ochorení
Pokračovanie  

Prečo krb od partnera J&R Inspire?

15.02.2017
VYBERTE SI ISTOTU Dobrý kachliar postaví krb alebo pec nielen podľa vašich snov, ale navyše ako funkčné dielo, ktoré vám vydrží slúžiť po dlhé roky. Kachliar - profesionál vám navrhne a poradí, vyrieši aj najnáročnejšie požiadavky. A my mu pri vašom napĺňaní snov pomáhame. Už takmer 20. rokov vzdelávame kachliarov z celého Slovenska a prinášame na trh najnovšie technológie z oblasti kachliarstva. Sme istotou pre kachliara i pre vás. J&R Inspire spol. s r.o.
Pokračovanie  

High-Tech a remeslo v harmónii

24.01.2017
High-Tech a remeslo v harmónii to je keramika Kaufmann
Pokračovanie  

Veselé Vianoce a šťastný nový rok želá J&R Inspire

21.12.2016

Pokračovanie  

Zoznámte sa s J&R Inspire

19.12.2016
Zoznámte sa s J&R Inspire Pozrite si nové video firmy J&R Inspire
Pokračovanie  

Krbové piecky HASE

08.12.2016
"Keď vidíme, ako sa krásne stali krbové piecky Hase súčasťou svojich nových domovov, vieme, že robíme dobrú prácu."  HASE
Pokračovanie  

Vykurovanie kachľovou pecou

07.12.2016
Teplo v súlade s prírodou...
Pokračovanie  

Vykurovanie krbom

28.11.2016
Nechajte sa očariť veľkým pohľadovým ohňom.  
Pokračovanie  

Návrat otvorených krbov

29.09.2016
BRUNNER „Urfeuer“ otvorené krby prinášajú oheň v jeho prapôvodnej podobe späť do srdca domova
Pokračovanie  

Predstavujeme značku NORDPEIS

04.05.2016
NORDPEIS príbeh tepla Krby mali vždy v srdciach a domovoch Nórov zvláštne miesto. Nórske zimy sú chladné, noci dlhé a krajina pokrytá ťažkou prikrývkou snehu a ošľahaná ľadovými vetrami. Preto mal oheň v týchto chladných oblastiach vždy výnimočnejšie postavenie ako v iných častiach sveta. Oheň je srdcom domova, poskytuje teplo, svetlo a vyvoláva pocit bezpečia. Oheň je dôležitou súčasťou našich životov už od staroveku, pretože slúžil pre naše prežitie. Že Nóri sú chladný národ, je mýtus. Práve v dôsledku chladnej klímy, nemajú oheň len v histórii a tradícii, ale aj v krvi. Viac o značke Nordpeis sa dozviete v katalógu TU  
Pokračovanie  

Novinky z medzinárodného kachliarskeho veľtrhu KOK Austria 2016 - časť II.

07.04.2016
Medzinárodný kachliarsky veľtrh priniesol mnoho nových inšpirácií v oblasti kachliarskych technológií, ale i v oblasti dizajnu.
Pokračovanie  

Novinky z medzinárodného kachliarskeho veľtrhu KOK Austria 2016 - časť I.

03.03.2016
Aj 55. ročník veľtrhu KOK Austria 2016, ktorý sa tradične uskutočnil v Rakúskom meste Wels, sa niesol opäť v duchu noviniek.
Pokračovanie  

Stavebnice krbov Spartherm SIM

22.10.2015
Trvácne a nadčasovo moderné, to sú krbové stavebnice SIM v optike pohľadového betónu.
Pokračovanie  

Prvé školenie vo firme Hafnertec

22.07.2015
Firmu Hafnertec založil v roku 1997 pán Leopold Bicker, inovátor a vynálezca. Jeho filozofiou bolo priniesť pre kachliarske remeslo nové príležitosti a tak mu zabezpečiť lepšiu budúcnosť. A nám sa podarilo tento rok zorganizovať odborné školenie v tejto firme, ktoré sa nieslo v duchu dokonalosti, kvality a jedinečnosti.
Pokračovanie  

KACHLIARSKO - KOMINÁRSKE DNI 2015

21.07.2015
Už po tretí krát sme sa spolu stretli na akcii Kachliarsko-Kominárskych Dní. J&R INSPIRE navyše oslávilo 03.06.2015 18. výročie od svojho založenia - už sme dospelí. Túto udalosť sme oslávili spolu so 147 kachliarmi v prekrásnom prostredí Liptova v blízkosti Liptovskej Mary. Oslava bola spojením odborných školení, výstavy noviniek dodávateľov, športových aktivít a hudobných večerov.
Pokračovanie  

Záhradné kuchyne s krbom a grilom - T-BONE od firmy KAUFMANN

29.04.2015
NOVÝ CENNÍK 2015 originálnej záhradnej kuchyne T-BONE s grilom od firmy KAUFAMNN.
Pokračovanie  

ORTNER multifunkčná kupola

18.02.2015
ORTNER prichádza s jedinečnou novinkou: Zoznámte sa s ORTNER multifunkčnou kupolou!
Pokračovanie  

Aký bol Medzinárodný kachliarsky veľtrh - KOK 2015?

11.02.2015
Množstvo noviniek, zaujímavá odborná prednáška pre slovenských kachliarov a úspech nášho reprezentanta v Majstrovstvách Európy v kachliarstve - aj o tom bola Medzinárodná kachliarska výstava KOK AUSTRIA 2015.
Pokračovanie  

Veselé Vianoce a šťastný nový rok!

18.12.2014
Nech sú Vaše Vianoce hrejivé a plné lásky.
Pokračovanie  

Kresliaci program Palette CAD 8 - zvýhodnená cena

04.11.2014
Kresliaci program Palette CAD - akcia november 2014. Chcete rýchlo a efektívne realizovať profesionálne 3D návrhy a vizualizácie? Teraz Vám prinášame výhodné ceny na perfektný plánovací nástroj Palette CAD.
Pokračovanie  

Záhradné kuchyne s krbom a grilom - T-BONE od firmy KAUFMANN

28.08.2014
Kultivovaná, vkusná, originálna – jeden gril, jedna pravá T-Bone kuchyňa pre Vašu záhradu.
Pokračovanie  

Recepty na pečenie v záhradnej peci ORTNER

28.08.2014
Recepty na pečenie v záhradnej peci ORTNER. Jedlo z pece na pečenie na drevo chutí proste inak - lepšie a chutnejšie.
Pokračovanie  

Sommerhuber partneri na Slovensku

12.08.2014
Firma Sommerhuber je inovatívnym výrobcom keramiky pre krby a kachľové pece s tradíciou viac ako 500 rokov. Určuje trendy dizajnu a technológií v kachliarskej oblasti. Na Slovensku má firma SOMMERHUBER svojich regionálnych partnerov.
Pokračovanie  

Sommerhuber - história výrobcu keramiky

12.08.2014
História firmy Sommerhuber - výrobcu keramiky pre krby a kachľové pece. Prečítajte si takmer rozprávkový príbeh firmy SOMMERHUBER - výrobcu keramiky pre krby a kachľové pece, ktorý má zrejme najdlhšiu históriu zo všetkých kachliarskych firiem v Európe.
Pokračovanie  

Krb MAGIC od firmy Spartherm

24.06.2014
Najnovšia inovácia od firmy SPARTHERM. Firma Spartherm je nemeckým výrobcom krbový vložiek a patrí medzi popredných výrobcov energeticky úsporných a trendových krbov.
Pokračovanie  

Majitelia J&R INSPIRE v najnovšom vydaní časopisu ÚSPEŠNÍ MANAŽERI

13.03.2014
Prečítajte si ich podnikateľský príbeh!
Pokračovanie  

PISLA - J&R INSPIRE, partner pre Slovensko

22.03.2013
Vážení zákazníci, dovoľujeme si Vás informovať o zmene obchodnej politiky firmy PISLA na slovenskom trhu. Obchodné zastúpenie značky PISLA preberá od firmy VERTEX, s.r.o. k 01.01.2013 spoločnosť J&R INSPIRE, spol. s r.o..
Pokračovanie  

"EFEKTNÝ OHEŇ" - kdekoľvek, kamkoľvek, kedykoľvek!

01.02.2013
Nikdy predtým “nehorel” efektný oheň tak realisticky ako s jedinečným novým “ohňom” značky THE FLAME.
Pokračovanie  

Slovenský kachliar vyhral 1. miesto v medzinárodnej súťaži!

01.02.2013
Firma RATH koncom minulého roka vyhlásila medzinárodnú fotografickú súťaž, do ktorej sa mohol prihlásiť každý kachliar, ktorý spĺňal podmienky určené pre túto súťaž. Svoje dielo mohli zapísať do jednej z uvedených katgórií a to: UMELECKÁ, MODERNÁ, TRADIČNÁ alebo TECHNICKÁ INOVÁCIA.
Pokračovanie  

informácie o webstránke  
Upozornenie
Spoločnosť J&R Inspire, s. r. o. môže na svojich webových stránkach používať súbory „cookie". Používaním tohto webu vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie našimi webovými stránkami. Ďalšie informácie o ochrane osobných údajov.

Prevádzkovateľom webstránky je spoločnosť J&R Inspire, s. r. o.

© 2018 J&R Inspire, s. r. o.
Všetky práva na uverejnený obsah webstránky vyhradené.